tynki dekoracyjne
elastyczny piaskowiec

Tynk dekoracyjny

system dekoracjii system dekoracjii
tynk japoński
Tynk japoński

Tynk Japoński - Tapeta płynna

 

 

1.Dekoracyjny tynk japoński (tynk bawełniany) wzory

 

 

wzory tynk japoński   cennik 2014 tynk japoński


kliknij w zdjęcie żeby powiększyć      


 

 

Tynk Japoński cena już od 19,95zł/m2 (cieńkie wzory) do 47,56zł/m2 (grube wzory)

 

  pobierz :


  tynk japoński sposób nakładania        karta techniczna

 

 


 Grunt pod tynk japoński 1,0Litra-15,00zł brutto (wydajność 9-10m2)

 

  

 

UWAGA!!!  Tynk Japoński jest produktem naturalnym dlatego należy zamawiać tynk na całe pomieszczenie, gdyż z innej partii mogą wystąpić różnice w kolorystyce


WYDAJNOŚĆ: 3m2 z jednego opakowania       

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tynk japoński akustyczny 


Łącząc wiedzę inżynierów dźwięku i architektów wnętrz stworzyliśmy wysokiej jakości system akustyczny odpowiadający najnowszym trendom dekoracji wnętrz.
Tynk japoński AKUSTYCZNY: doskonale sprawdza się w biurach, salach wykładowych i innych obiektach użyteczności publicznej.
Niezastąpiony dla posiadaczy kin domowych, miłośników muzyki i wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort.

Tynk japoński AKUSTYCZNY:

  • spełnia europejskie normy higieniczne,
  • reguluje wilgotność powietrza,
  • jest antystatyczny,
  • doskonale kryje nierówności powierzchni,
  • stanowi naturalną izolację cieplną,
  • nadaje się do wielokrotnego użytku.

30% pracowników biurowych skarży się na hałas w miejscu pracy.  to skuteczna walka z hałasem.

 

Wg IMP uszkodzenie słuchu jest najczęściej stwierdzaną chorobą zawodową.

Tynk japoński Akustyczny to system pochłaniający dźwięki i harmonizujący rozkładanie się fal dźwiękowych.

 

 

WZORY tynk japoński AKUSTYCZNY 


KLIKNIJ  WZORY tynk akustyczny

 

cena 1 opakowania-276,75zł    cena 1m2-92,25zł 

wydajność z 1 opakowania minimum 3m2

 

narzędzia do nałożenia -packa plastikowa

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

TYNK JAPOŃSKI - TAPETA PŁYNNA - TYNK BAWEŁNIANY

                       


Dekoracyjny tynk japoński zwany także jako tynk bawełniany albo tapeta płynna, pochodzi z krainy kwitnącej wiśni- Japonii.

 

Dekoracyjny tynk japoński wymyślono już przeszło 300 lat temu, u nas w Polsce jest jeszcze nadal mało znany.

 

Podstawowym składnikiem ozdobnych tynków japońskich jest : bawełna , celuloza ,mika, brokaty, kleje roślinne.

 

Dekoracyjny tynk japoński jest czysto ekologicznym produktem, po zmieszaniu z wodą gotowym do nakładania.

 

Dekoracyjny tynk japoński  charakteryzuje się niebywałym pięknem i cechami , które nie posiadają inne farby czy tynki.

 

Naturalny tynk japoński reguluje wilgotność pomieszczeń, poprawia akustykę , pokrywa nierówności ścian, nie pęka na rysach ścian, jest łatwy w nakładaniu, nie przyciąga kurzu, łatwy w naprawie i przy ściąganiu ze ścian.

 

Ozdobny tynk japoński możemy stosować jako eleganckie i ekskluzywne pokrycie ścian oraz sufitów

 


 

Dekoracyjny tynk japoński właściwości


1. Reguluje wilgotność

 Podczas nakładania tynku japońskiego, potrzebujemy na przygotowanie mieszanki około 1-1,5litra wody na 1m2. W związku z tym pokryte ściany i sufity są w stanie po wyschnięciu tynku zmagazynować dużą ilość wody i potem ją oddać (ściana oddycha)

2 .Poprawia akustykę

 Tynk japoński jest materiałem porowatym i nie odbija dźwięku. Po nałożeniu znika pogłos i uciążliwe szmery

3. Dociepla ściany

 Przy pokryciu ścian tynkiem japońskim -tapetą płynną ciepło pozostaje w pomieszczeniu. Dzięki specjalnej strukturze materiału i zazębianiu się włókien tapety ze sobą i z podłożem różnice temperatur pomieszczenia i ściany zostają zredukowane. Bawełniany tynk japoński daje wymierne oszczędności w ogrzewaniu. Redukcja strat ciepła nawet do 17-20%. Współczynnik przenikalności cieplnej podobny jest jak przy zastosowaniu styropianu 1cm-drobne wzory, 2cm-grube wzory.

4. Wyrównuje ściany

 Wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścian, takie jak rysy, dziury, czy pęknięcia zostają wyrównane tynkiem japońskim. Materiał jest elastyczny i dzięki temu niepodatny na rysy czy inne niedoskonałości ścian. Jest to szczególnie istotne w przypadku wciąż powracających rys od elementow konstrukcyjnych. Ponadto w przypadku drobnych  uszkodzeń tynku japońskiego można go zmoczyć i naprawić usterkę

5. Powierzchnie bez spoin

 Tynk japoński - tapeta płynna w trakcie nakładania jest jednorodną masą i dzięki temu nie tworzy spoin oraz łączeń.

 

 

Jak przygotować dobrze powierzchnię pod tynk japoński ? (tapeta płynna)

 

W internecie możemy spotkać wiele różnych informacji na temat nakładnia oraz przygotowania powierzchni pod tynk japoński, wiele z nich jest pisana przez ludzi , którzy nigdy nie mieli doczynienia z tego rodzaju tynkami. Nasza firma świadczy usługi w kładzeniu tynku japońskiego od kilkunastu lat także przekazujemy państwu naszą wiedzę , którą uczyliśmy sie także na naszych błędach.

 

Jeśli chcemy nałożyć tynk japoński tak,  aby służył nam przez lata powienien mieć dobrze przygotowaną powierzchnię . Musimy pamiętać , że na 1m2 powierzchni ściany razem z tynkiem nałożymy też od 1,5 do 2litrów wody , także nasza ściana musi być mocna oraz dobrze zagruntowana.

 

-Nowe tynki np : gipsowe , cementowe wapienne czy też gładzie gruntujemy gruntem głębokopenetrującym , następnie malujemy farbą akrylową a na samym końcu malujemy gruntem kwarcowym. Po wyschnięciu podkładów możemy śmiało nakładać tynk japoński na tak przygotowaną  powierzchnię.

 

-Płyty gipsowe należy zaszpachlować twardym gipsem np(Dolina Nidy) a następnie postępować tak jak w przypadku nowych tynków. Dlaczego tak postępujemy ? Jeśli nie zaszpachlujemy płyt g-k to , takie płyty po nasiąknęciu wodą często się deformują (wybrzuszają) a na powierchni tynku japońskiego mogą pojawić się plamy i samo tylko zagruntowanie nie wystarcza.

 

-Strasze ściany na których np.: były stare tapety , łuszczące się farby, pomieszczenia gdzie palono papierosy powinny być traktowane w specjalny sposób. Tutaj nie wystaczy sam grunt jak to piszą w wielu poradnikach. Z takich powierzchni należy usunąć stare powłoki malarskie itp , dobrze zagruntować gruntem głebokopenetrującym a następnie całość przeszpachlować i i dalej postępować jak przy nowych tynkach. Żeby mnieć pewność , że z naszą ścianą nic nie będzie siędziało zwłaszcza gdy w pomieszczeniu były palone papierosy lub nastąpiło zalanie mieszkania przez sąsiada ,dobrze jest wtedy przed zastosowaniem farby akrylowej użyć też farby odcinającej na zacieki i rdzawe plamy zwłaszcza w miejscach gdzie pojawiły się plamy.

 

Jest jeszcze jeden sposób - - Możemy zastosować pod tynk japoński,  także silne farby odcinające wilgoć jak np farby olejne czy np znany Gruntomal (później stosujemy grunt kwarcowy ) , ale tego typu farby robią z naszego pomieszczenia szczelne powłoki i przez to ściany wtedy nie oddychają . Może jest to i szybszy sposób przygotowania podłoża , ale musimy się liczyć z przykrym zapachem ponieważ tego typu farby są często na bazie rozpuszczalników.

 

Dlaczego dobre przygotowanie powierzchni pod tynk japoński jest tak ważne?


-Po pierwsze , żeby nasz tynk dobrze się trzymał i żeby po kilku godzinach nie odpadł nam ze ściany albo żeby na naszej ścianie nie zrobiły się pechęrze , które są skutkiem odzielenia się starych warstw np farby czy tynku.

 

-Po drugie jak wcześniej wspominaliśmy do położenia 1m2 tynku japońsiego zużywamy średnio 1,7l wody co powoduje ,że źle przygotowana powierzchnia pod tynk po prostu nam odbarwia i zamiast cieszyć się pięknym efektem mamy po wyschnięciu rdzawe plamy jak po zalaniu mieszkania i przy okazji tynk możemy wyrzucić.

 

-Po nałożeniu tynku japońskiego musimy pamiętać , aby dobrze wentylować pomieszczenia - otworzyć okna a jak jest chłodniej to wspomóc suszenie nawiewem (wentylatory, nagrzewnice).

np ściana o powierchni 20m2 ma do odparowania około 35 litrów wody ! Tynki japońskie schną kilka dni w temperaturze pokojowej.

 

Tynk japoński aby pięknie wyglądał na ścianie wymaga dobrze przygotowanej powierzchni , odpowiednich podkadów i cierpliwości.

 

Jeśli macie państwo jakiekolwiek pytania to zawsze służymy pomocą . 

 

 

Chcesz zobaczyć realizacje z użyciem tynku japońskiego kliknij w  GALERIA ZDJĘĆ